7/25/2011

Summer in Turkey

Leto v Turecku,ale nie len také obyčajné,bolo totiž dokonalé!Týždeň strávený v tureckej destinácií Side bol úžasný.Bol to týždeň plný leňošenia a sladkého nič nerobenia na pláži.Tiež sme navštivili aj mestečko Side s rušným nočným životom a najmenej milionom obchodíkov.Z každého sa ozývali ponuky predavačov ,ktoré však neboli až tak vábivé kedˇ na vás kričí zároveň 10 obchodníkov !Najkrajší tovar ktorý nám bol ponúknutý boli ich "tradičné lampy", ktoré žiarili z väčšiny výkladov a pútali pozornosť svojími pestrími farbami.So sestrou sme tiež  vzlietli nad more na padáku (a nie ,vôbec sme sa nebáli :))Celú túto úžasnú dovolenku zakončila plavba ľodou v Zelenom kaňone.Počas plavby sme mali možnosť si aj zaplávať v rieke, ktorú sme samozrejme využili. Aj ked´ voda mala len slabých 20 stupňov bola prijemná (ked´že vzduch mal 47 stupňov :D ) .Zabudla som spomenúť ťavu (na ktorú sme boli mimochodom násilne vytiahnutý) a tetovanie čiernou hennou,ktoré som mala na krku ale už je preč (škoda ho,fotku priložím nabudúce :))O úrovni Tureckého života mimo luxusných hotelov sa veľmi hovoriť nedá :( Ich život je veľmi biedny .Oblečný chodia väčšinou v širokých nohaviciach (hnedé nohavice s menším vzorom) a vrchnú časť tvoria 3 alebo viac vrstiev a širšie opasky (áno ,opis konkrétnej ženy) . Inak sme si to užili a aj let bol v pohode . A tak nám prebehol týždeň,ale spomienky nám zostali.


Náš hotel ...tak ako je vidieť z hlavnej cesty,myslím že to už viac komentáru nepotrebuje ( a áno ,tie malé "bodky" na lúke sú naozaj kravy :D )
No a takýto bol náš hotel v skutočnosti :)
Nočná cesta na pláž...
...ktorá cez deň vyzerá takto ...
..alebo takto ...
...správne ! Tá malá bodka na ľavo ,to som ja :))
V Zelenom kaňone ...
..a v mestečku Side.
A ešte spomínané lampy ...:)


To je na dnes všetko takže sa môžete tešiť na "utorkovú inšpiráciu" ale aj na tetovanie čiernou hennou .
         Betty


7 komentárov:

  1. tretia a posledná fotka sú skvelé:)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. aaaaah!! Asi pred mesiacom som sa vratila z Turecka boli sme blizko Alanyii, tiez mam absolvovany vylet do Side, plavbu lodou a let padakom so sestrou :DD fotky na blogu..

    (giveaway)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky milé komentáre :)